Руслан Чорнолуцький: Український законодавець не в змозі визначити місце прокуратурі в системі поділу влади

«Після Революції Гідності гостро постало питання про відновлення довіри населення до органів влади. Були прийняті закони «Про відновлення довіри до судової влади в Україні», «Про очищення влади» та ін. Все це передбачає набір кадрів в новостворені органи прокуратури на підставі відкритих і прозорих конкурсних процедур. Однак призначення Шокіна розвіяло надії на швидкі результати від проведення реформи органів прокуратури », – про це у своєму блозі пише голова Одеської обласної організації Європейської партії України Руслан Чорнолуцький. – «Система дала бій реформаторам ще на стадії організації та проведення конкурсного відбору. Весь процес створення «оновлених» місцевих прокуратур перетворився в перетасування старої прокурорської колоди. Крім того, за багатьма з цієї колоди тягнеться корупційний шлейф і зловживання».

Фарсом вважає Руслан Чорнолуцький і реформування регіональних прокуратур. «Реформування регіональних прокуратур – також фарс, а не реформа. Замість нинішніх 638 районних прокуратур шляхом злиття вже створено 178 місцевих. Зберігається колишня корупційна система. З 930 кандидатів – нові люди в системі лише 16%. Якщо взяти до уваги думку екс-заступника генерального прокурора Касько, то замість реформованого органу ховається все те ж політичне опікунство, прямий і тотальний тиск на слідчих і прокурорів, навмисна професійна деградація», – написав юрист.

На думку голови Одеської міської організації «проблема прихована в тому, що український законодавець не в змозі визначити місце прокуратури в системі поділу влади». «Пов’язано це з тим, що в Конституції України не визначено місце прокуратури в системі органів державної влади. Здобувши державну незалежність, Україна так і не змогла позбутися від найодіозніших рис тоталітарної радянської системи, перш за все, щодо місця і функцій прокуратури, і перенесла їх у нові суспільно-політичні часи і умови», – наполягає Руслан Чорнолуцький.

Прес-служба Європейської партії України