є намір звернутися до Європейського суду

Микола Катеринчук: Немає сумніву, що Європейський суд ухвалить рішення про проведення парламентських виборів навесні 2011 року

«Як вже я повідомляв, 22 грудня Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив у задоволенні мого позову до ЦВК щодо визнання протиправною бездіяльність Комісії щодо ухилення від оголошення про початок виборчого процесу парламентських виборів 27 березня 2011 року. Вважаю це рішення помилковим та сподіваюсь, що суди вищих інстанцій виправлять цю помилку», - про це заявив лідер Європейської партії України, народний депутат України Микола Катеринчук. «Зокрема одним із основних аргументів, що обґрунтовує висновки адміністративного суду, є направлення Верховною Радою до Конституційного Суду України проекту змін до Основного Закону щодо уніфікації строків повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування. Окружний адміністративний суд також врахував, що Конституційний Суд визнав таким, що відповідає Конституції відповідний законопроект про внесення змін до Конституції щодо проведення, у тому числі, чергових виборів народних депутатів. Таким чином, приймаючи постанову від 22 грудня 2010 року, Окружний адміністративний суд Києва не застосував (фактично – проігнорував) нині діючі положення Конституції та Закону «Про вибори народних депутатів України» стосовно терміну проведення чергових парламентських виборів, але врахував проект відповідного закону про внесення змін до Конституції, який не має ніякої юридичної сили», - наголосив народний депутат.

«У разі недосягнення позитивного результату в українських судах, ми звертатимемось до Європейського суду з прав людини. Причому у нас є усі підстави стверджувати, що Європейський суд визнає порушення з боку України», - вважає Микола Катеринчук.

«Наприклад, вирішуючи цю справу, Окружний адміністративний суд Києва залишив поза всякою увагою мої аргументи щодо порушення прав та інтересів, які закріплені та передбачені не лише Конституцією і законами України, а також статтею 3 Протоколу № 1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і статтею 13 цієї Конвенції. З урахуванням цього лишається хіба що висловити великий жаль з приводу того, що держава в особі своїх органів вкотре «наступає на одні й ті ж самі граблі» і нічому не вчиться. Зокрема, у 2006 році Європейський суд з прав людини при розгляді справи «Проніна проти України» (Case of Pronina v Ukraine) визнав порушенням з боку держави лише ту обставину, що у рішенні українського суду проігноровано відповідні юридичні аргументи позивача. Отже, немає сумніву в успіху і цієї справи у випадку звернення до Європейського суду», - додав народний депутат.

Прес-служба Європейської партії України