європейці готові до обєднання заради європейського майбутнього

З ким нам по дорозі?

В кінці листопада відбулося післявиборче засідання Ради політичної партії "Європейська партія України" в м.Києві. Представники більш ніж 10-ти обласних організацій партії обговорили свої успіхи і невдачі з проведення місцевої виборчої кампанії. За результатами виборів європейці України значно підвищили свій міжпартійний рейтинг та впевнено  наближаються до всеукраїнського 3-х відсоткового бар'єру. За результатами виборів в органи місцевого самоврядування Європейська партія здобула представництво більш ніж у сотні районних, одиннацяти міських та одній обласній раді України. Значну кількість мандатів отримано як на Заході України так і на Сході. Цей факт свідчить про те, що наша партія не є політичним проектом з регіональною припискою, а є новою всеукраїнською політичною силою. На відміну від інших "молодих" партій Європейська партія України має прихильників і в Криму, що для партій національно-демократичного спрямування поки-що є недосяжною метою. Так, в Криму партія набрала 1,6% голосів,  а в Івано-Франківській області - 0,96%. В той же час, слабка структура окремих партійних організацій в Чернівецькій, Тернопільській, Миколаївській, Хмельницькій областях не дала змогу взяти участь у місцевих виборах.

"Ми не задоволені результатами виборів. Насамперед через погану організацію виборчого штабу, скорочені строки виборчої кампанії, агресивність окремих політичних гравців, відсутність членів комісій в цілих районах області і надто незначний фінансовий та матеріальний ресурс, який змогли залучити до кампанії. Але все це вперше. Ця виборча кампанія-  наш перший крок в політику. І якщо з 42 партій області ми зайняли 11 місце за результатами місцевих виборів, то можна з впевненістю сказати, що ми партія яка відбулась." - зазначив на Раді партії, заступник Івано-Франківської обласної партійної організації Ігор Соколик.

Розглянуто на Раді партії питання участі у майбутніх парламентських виборах. Більшість обласних організацій підтримала пропозицію лідера партії Миколи Катеринчука щодо необхідності пошуку союзників для спільної участі у парламентських перегонах. А з огляду на нестабільність політичної ситуації, можливості проведення парламентських виборів уже в березні 2011 року. Рада партії надала М.Катеринчуку мандат на проведення міжпартійних перемовин з іншими національно-патріотичними політичними силами України для створення спільного політичного обєднання.

"Вимоги європейців до такого обєднання незмінні - прискорення вступу до Євросоюзу, збереження демократії та свободи слова в Україні; невідкладне проведення судової та податкової реформи, припинення корупції та захист малого і середнього бізнесу, як основи громадянського суспільства та правової держави."