Про соціальну програму

З початку 2002 року у Вінницькій області функціонує соціальна програма народного депутата України Катеринчука Миколи Дмитровича «Народний адвокат».

Сама ідея створення цієї програми виникла в результаті досліджень, які проводились в регіоні. Справа в тому, що прості громадяни України є беззахисними. Вони не мають можливості захищати свої права та інтереси, майно, а також соціальні гарантії.

Діяльність цієї програми полягає в наданні безоплатної правової допомоги всім бажаючим. В межах програми кваліфіковані юристи, які приїжджають з міста Києва, щотижнево проводять прийоми громадян та надають їм безоплатну юридичну допомогу, включаючи підготування позовних заяв до судів, апеляційних, касаційних скарг, заяв до різних органів та установ, скарг, письмових консультацій з різноманітних юридичних питань, а також усні юридичні консультації.

В 2002-2004 роках діяльність програми поширювалась лише на територію Козятинського, Калинівського та Хмільницького району Вінницької області. Так, за цей період роботи приймалень було прийнято 6 812 громадян.

В 2005 році було відкрито додаткові приймальні в містах: Харкові, Запоріжжі, Мелітополі (Запорізька область); в 2006 році – в місті Одесі; в 2007 році - м. Львів, м. Луцьк,&nbsdiv; м. Чернівці, в 2008 році – м. Бровари Київської області, в 2009 році – м. Кам’янець-Подільський, Ужгород, Івано-Франківськ.

За роки існування програми чітко визначилась тенденція зростання чисельності відвідувачів таких прийомів. Накопичено великий позитивний досвід програми; завдяки втручанню та допомозі юристів програми вирішено багато спірних питань, захищені інтереси та законні права громадян в судах та інших органах. Юристи, які працюють в межах програми «Народний адвокат», мають вищу юридичну освіту та різносторонній досвід роботи.

В рамках програми також здійснюється випуск Бюлетеню «Народний адвокат», в якому висвітлюються питання, які більш за все турбують населення. Крім того, матеріали для бюлетеню готуються на підставі звернень та відгуків громадян, а також позитивних прикладів роботи.