Членство у ЄС

Європарламент: Ісландія готова до вступу до ЄС

Депутати Європейського Парламенту схвалили заявку Ісландії на членство у ЄС. Про це йдеться у резолюції, ухваленій на сесії Європарламенту 7 липня.
Законодавчий орган ЄС офіційно дав зелене світло для старту перемовин про вступ Ісландії у Євросоюз. «Членство Ісландії дозволить ЄС відігравати більш активну роль у регіоні Арктики», — вважає Крістіан Дан Преда, депутат Європарламенту від Європейської народної партії. У резолюції зазначається, що Ісландія має досить високий ступінь відповідності свого законодавства нормам ЄС, зокрема у сфері роботи єдиного ринку. Однак країні все ще слід провести низку реформ, які б стосувалися проблем організації та функціонуваня системи фінансового нагляду та системи гарантування депозитів.

Євродепутати також закликали Рейк'явік до реформування судової системи. Стурбованість членів Європарламенту викликало домінування міністерства юстиції і прав людини у призначенні суддів, прокурорів і вищих судових посадових осіб.

Окрім того, європарламентарі просять ісландський уряд припинити китобійний промисел, який суперечить законодавству ЄС.

Нагадаємо, що Ісландія подала заявку на вступ до ЄС 23 липня 2009 року. 17 червня поточного року Європейська Рада вирішила розпочати перемовини з цією країною про приєднання до Євросоюзу.

Нагадаємо також, що Ісландія є членом НАТО, Шенгенської зони та має зону вільної торгівлі з ЄС. Детальніше