Україна і ЄС

Нові уряди Чехії і Словаччини – найскромніші в їхній історії

 

Уряди Чехії і Словаччини –  приклад європейської демократії

Президент Чехії Вацлав Клаус і прем'єр-міністр Петро Нечас (праворуч) в Празькому Граді, 13 липня 2010 року

Прага – У Чехії і Словаччині сьогодні розпочали роботу нові уряди, водночас парламенти обох країнах більшістю голосів схвалили програми роботи на наступний період. Та на що найбільше звертають увагу не тільки аналітики, але передусім пересічні громадяни, – це як зменшився склад найвищого виконавчого органу країн і наскільки особисто скромнішими в щоденному житті є найвищі чеські й словацькі урядовці.

Новий проправий уряд Словаччини нині складається із 13 міністерств, у Чехії – із 14 міністерств, в обох країнах нинішні уряди є найменшими за всю історію.

   

11 серпня минув тисячний день польського уряду Дональда Туска

 

Тисяча днів польського уряду.

Уряд виняткових досягнень чи  невиконаних обіцянок?

Варшава – 11 серпня минув тисячний день польського уряду Дональда Туска. Це п’ятнадцятий уряд в історії посткомуністичної Польщі і другий за тривалістю правління. Туска випереджує тільки Єжи Бузек, теперішній голова Європейського парламенту, який керував польським урядом чотири роки. Політики з урядової коаліції вказують на виняткові досягнення уряду Туска, а опозиція твердить, що це уряд невиконаних обіцянок.

Дональд Туск свою програмну промову виголосив 23 листопада 2007 року. В історії польських урядів це була рекордно довга доповідь, вона тривала три години. У цій доповіді Туск головний наголос зробив на економіці. Він обіцяв низку фундаментальних реформ, і водночас наголошував на тому, що будуватиме уряд довіри. Слово «довіра» була найчастіше вживаним у його промові.

   

Путін у ролі байкера прибув в Україну - огляд європейських видань

Свита Путіна: Ми в Україні назавжди

Прага – Європейські газети звертають увагу на українські контрасти, коли українська влада забороняє протести своїх громадян проти приїзду московського патріарха Кирила і дозволяє прибуття до українського Криму, разом російським прем’єром Путіним, мера Москви Лужкова, котрий раніше заявляв, що Севастополь є російським містом. А цього разу, приїхавши разом із Путіним, Юрій Лужков безапеляційно попередив українців, що «російський Чорноморський флот є в Севастополі назавжди». Газети також наголошують, що Володимиру Путіну також все дозволено, бо він не лише прибув на зустріч з російськими «байкерами» на українській землі, а й взяв із собою Лужкова, котрий ігнорує український суверенітет.
Польська «Ґазета Виборча» вважає, що Володимир Путін розхвалив десятьох російських шпигунів, викритих нещодавно в США, саме на території України не просто так. Видання наголошує, що «про свої розмови і співи з колишніми російськими шпигунами в США Путін з гордістю розповідав за межами Росії, у Форосі – курорті українського Криму, куди російський прем’єр прибув у суботу для розмови з Президентом Віктором Януковичем і для зустрічі з тисячами російських мотоциклістів, котрі з’їхалися під Севастополь». Газета зауважує, що Путін є членом московського братства мотоциклістів «Нічні вовки» і прибув для зустрічі з ними під український Севастополь у чорному одязі, на мотоциклі, а «шолом всупереч правилам дорожнього руху не одягнув». «Ґазета Виборча» звертає увагу на те, що Путін назвав російських мотоциклістів «братами», а їхнє заняття, «байкерство» – «найбільш демократичним». 
Чеська «Лідове новіни» виділяє те, що Володимир Путін приїхав до українського Криму разом із мером Москви Лужковим, який відомий своїми антиукраїнськими заявами. І котрий цього разу, скориставшись нагодою дня російського флоту, прорік у Севастополі, що «російський Чорноморський флот є в Севастополі назавжди». Чеське видання наголошує, що за похвалами російських шпигунів російським прем’єром в українському Форосі, пішли заяви Лужкова, зустріч Путіна з байкерами під Севастополем, і це стало своєрідним продовженням «вихідних походеньок» глави уряду Росії в українському Криму. Чеська газета також зауважує, що Путін «шокував усіх, коли з’явився під Севастополем на триколісному мотоциклі, в стилі «Джеймса Бонда», в чорному одязі і чорних окулярах, заявивши, що мотоцикл є символом свободи.«І те, що сюди приїхало багато людей з цілої Європи, є символічним, свідчить про наше життя вже у спільному просторі». 
Інша польська газета – «Жечпосполіта» – інформує, що Володимир Путін приїхав до українського Криму і зустрівся з українським Президентом, якому «мав за що дякувати», бо замість того, щоб російський Чорноморський флот покинув Севастополь у 2017 році, Янукович продовжив його перебування тут ще на 25 років, взамін на дешевший російський газ, який, правда, буде таким лише до 2019 року. Польське видання наводить тут слова експерта про те, що тривала розмова Путіна з Януковичем у Ялті про енергетику може означати також про «перехід під контроль Москви українських газогонів, української ГТС». «Жечпосполіта» додає , що «Путін приїхав до Криму також у зв’язку із зібранням під Севастополем православних російських мотоциклістів, яких благословив на цю акцію Московський патріарх Кирило». Газета звертає увагу і на присутність в російський делегації в Севастополі мера Москви Лужкова, відомого антиукраїнськими заявами. «Жечпосполіта» також зауважила, що українська влада у ці дні заборонила будь-які акції протесту проти візиту до України патріарха Московського Кирила.

   

Міжнародний суд ООН підтвердив незалежність Косова

Самопроголошення Косово незалежності не суперечить нормам міжнародного права.

Рішення зачитав голова Міжнародного суду ООН Хісасі ОВАДА (Японія).
"Суд вважає, що міжнародне право не містить будь-якої видимої заборони на проголошення незалежності. Таким чином, декларація про незалежність від 17 лютого 2008 року не порушувала міжнародне право", - оголосив Х.ОВАДА, зачитуючи консультативний висновок у ході відкритого засідання у Великому залі правосуддя в Палаці миру в Гаазі. 
Албанська влада Косово 17 лютого 2008 року в односторонньому порядку за підтримки США й країн ЄС проголосила незалежність краю від Сербії, яку до цього часу визнали 69 із 192 країн-членів ООН. Сербія, а також Росія, Китай, Індія відмовилися визнати Косово, вважаючи, що косовські албанці своїм відділенням грубо порушили норми міжнародного права.

   

Перспективи "Східного партнерства"

Група «Східного партнерства» може бути створена до 2011 року – МЗС Польщі

Міністерство закордонних справ Польщі розраховує, що група держав-друзів програми Європейського Союзу «Східне партнерство» буде створена до кінця поточного року.
Про це у Польщі повідомив уповноважений з питань «Східного партнерства» Міністерства закордонних справ Польщі Анджей Цєшковський

   

Культурна столиця Європи

 

«Ще ніколи пробка на автобані не приносила стільки насолоди»

Три мільйони відвідувачів вийшли на автобан, який одноразово перекрили для транспортного руху в рамках проекту «Культурна столиця Європи – Рур-2010», 18 липня 2010 року

   

Європейці зауважили, що Московський Патріарх - великий об'єднувач

 

 

Московський Патріарх за об’єднання Росії й України Прага – Газети різних країн пишуть про можливі наслідки візиту в Україну Патріарха Московського Кирила. Фактично більшість оглядачів вважає, що приїзд Кирила на українські терени є не лише душпастирським , але й політичним. Аналітики зауважують, що глава московського православ’я сприяє посиленню «антинаціональних» тенденцій в Україні, ревізії усталених тут на сьогодні історичних реалій, деяких принципових оцінок, наприклад, ролі гетьмана Мазепи, українського Голодомору. Деякі видання наголошують, що й сама українська влада займає нині виразну «антинаціоналістичну позицію», чому сприяє відновлення деяких радянських політичних стереотипів у діях уряду Віктора Януковича.

   

Державна мова в Латвії

В ефірі латвійського радіо і телебачення буде більше програм державною мовою 

Рига – Сейм Латвії ухвалив в остаточному читанні законопроект «Про електронні ЗМІ», який суттєво обмежує використання у теле- та радіоефірі програм недержавною мовою. Відтепер не лише на національному, а й на регіональних каналах мовлення латиською мовою має становити не менше 65 відсотків ефірного часу. Перевага надаватиметься аудіовізуальній продукції європейського, а не російського виробництва.
Раніше латвійський парламент ухвалив зміни до закону «Про електронні ЗМІ», які передбачали, що тільки національні теле- і радіоканали повинні вести мовлення латиською мовою не менше 65 відсотків ефірного часу.

   

Російська розвідка в Чехії

Російська розвідка нарощує діяльність – служба безпеки Чехії

Прага – Розвідка Росії активізує свою діяльність на теренах Чехії. Про це повідомляє чеська служба безпеки у своєму звіті за підсумками 2009 року. Чехи називають відразу кілька сфер, де було помічено особливе нарощування активності російських шпигунів – енергетика, збройні сили, наука, студентська молодь.
«Російською розвідкою займаємось передусім тому, що вона намагається втримати в нас постійно високу кількість своїх людей. А їхня діяльність минулого року була дуже широкою й інтенсивною. Кремль свої імперські амбіції не обмежує Ужгородом»», – говорить речник чеської Інформаційної служби безпеки (BIS) Ян Шуберт.

   

Культ особи Януковича побачили в Європі

В Україні народжується новий культ особи (європейська преса)

Прага – Низка впливових європейських видань сьогодні чимало інформують про події в Україні і не оминають певних узагальнюючих характеристик нинішнього глави української влади – Віктора Януковича, котрий відзначає 60 років від дня народження. Оглядачі наголошують, що «авторитарні тенденції правління Віктора Януковича, обраного Президентом лише в лютому, проявилися значно більше, аніж обіцяні ним економічні реформи».

   

Сторінка 5 з 7