Україна і ЄС

Газ і свобода слова – головні теми під час переговорів у Берліні

Підсумки зустрічі Янукович-Меркель: «стабільності» замало, Захід чекає від України конкретних кроків

Президент України Віктор Янукович відвідав з офіційним візитом Берлін. Під час зустрічі з канцлером Німеччини Анґелою Меркель йшлося передусім про розвиток економічних відносин і співпрацю в енергетичній галузі. Глава німецького уряду нагадала українському гостю також про демократичні «дефіцити» в його країні. Німеччина очікує від України не тільки стабільності у політиці й економіці, а й послідовних демократичних перетворень і прозорості у веденні бізнесу, зазначають експерти з обох країн. Лише тоді можна буде залучити суттєві німецькі інвестиції в українську економіку і продовжити діалог про спрощення візового режиму з Європою.

А поки український Президент виступав у готелі «Адлон», на вулиці протестували студенти...

   

До Дня державного Прапора України

 

У Посольстві України в Римі пройшли урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України

Урочисте відзначення Дня Державного Прапора відбулось сьогодні у приміщенні Посольства України у Римі.

З привітальним словом виступив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Італії Георгій Чернявський. Він нагадав присутнім про те, що указом Президента України від 23 серпня 2004 року було встановлене свято прапора, який є одним з трьох офіційних державних символів, а також про історію прийняття Верховною Радою постанови про затвердження національного прапору України як державного.

   

Полювання на чисті бланки центрвиборчкому в Угорщині

Угорщина: дрібний розбій із серйозним політичним підтекстом

Угорці відзначали цієї п’ятниці день Святого Іштвана, засновника Угорської держави. Це – найбільше свято в угорському календарі. Була можливість взяти участь у численних цікавих програмах, подивитися святковий феєрверк. Все відбувалося як завжди у такі дні. Та цього року свято угорців затьмарили дії невідомих зловмисників. Ночами хтось брутально розбиває поштові скриньки, полюючи на чисті бланки центрвиборчкому та запрошення на вибори з усіма особистими даними одержувачів.

   

День пам'яті жертв тоталітарних режимів

23 серпня країни Євросоюзу вшановують пам'ять жертв тоталітарних режимів

Рік тому Європарламент ухвалив резолюцію, в якій засудив злочини всіх тоталітарних і авторитарних режимів проти людства і масові порушення прав людини. Наскільки важливою є пам'ять про ці страшні сторінки історії людства для Європи?

Днем вшанування пам’яті жертв тоталітарних режимів обрали саме 23 серпня, бо в цей день комуністичний Радянський союз та нацистська Німеччина підписали угоду, якою фактично поділили між собою Європу, так пояснює логіку вибору дати польський політолог Анджей Шептицький.

   

Посол Франції: "ЄС щиро хоче, аби в жодному разі не сталося відкату назад"

"СБУ і корупція в Україні скрізь..."

Євросоюз очікує від України дотримання засадничих свобод та прав людини, а також реального плюралізму в політичному житті та роботі засобів масової інформації, - сказав в інтерв‘ю журналу "Профіль" посол Франції до України Жак Фор. 

   

Євросоюз допоможе Івано-Франківську стати чистим містом

Гроші для Івано-Франківська надасть Євросоюз

Серед 157 проектів, які були представлені на щорічному конкурсі проектів транскордонної співпраці, Івано-Франківськ виграв чотири.За словами Богдана Білика, начальника економічного та інтеграційного розвитку Івано-Франківського МВК , проект місцевої влади називається «Покращення навколишнього середовища Івано-Франківська та сусідніх районів шляхом запровадження досвіду поводження з твердими побутовими відходами міста Бая-Маре Мармуреш (Румунія)». 

Він передбачає співпрацю Івано-Франківська та румунського міста-побратима Бая-Маре в галузі проблеми сортування та вивезення ТПВ.

«Вартість проекту складає майже 860 тисяч євро. Реалізація проекту розпочнеться у вересні, після підписання угоди про співпрацю Івано-Франківська з ЄС. Проект передбачає будівництво 200 майданчиків для сортування сміття, придбання 600 контейнерів та спеціальної техніки для перевезення нестандартного сміття», - повідомив Богдан Білик. За його словами, проект також передбачає інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення, де передбачена і співпраця з малим бізнесом, і навіть дитячі тематичні конкурси.
Загалом, проект буде реалізований за півтора роки. Для цього міська рада Івано-Франківська має виділити 238 тисяч євро, місто Бая-Маре – 5 тисяч євро , ЄС – понад 600 тисяч євро.

За інформацією Івано-Франківського МВК

   

Високе призначення у ділянці безпеки у новому британському уряді було заблоковано через зв’язки кандидата на цю посаду з двома східноєвропейськими олігархами

Через Дмитра Фірташа британська баронеса не отримала високої посади?

Лондон – Високе призначення у ділянці безпеки у новому британському уряді було заблоковано через зв’язки кандидата на цю посаду з двома східноєвропейськими олігархами, одним з яких є українець Дмитро Фірташ. Про це пише британська газета Mail on Sunday, яка посилається на неназване високопоставлене джерело у службах безпеки. 

   

Лідери Молдови і Грузії вирішили вдихнути нове життя в ГУАМ

"Антиросійський блок" Саакашвілі, багатомільйонна дача екс-прем’єра Словаччини і "православний олігарх" (європейська преса)

Прага – Що може стояти за візитом лідера Молдови до Грузії? Над цим питанням розмірковує російська преса. Чеські газети зацікавилися політичним скандалом у сусідній Словаччині, де з’ясували, що колишній прем’єр за державний кошт займався багатомільйонною реконструкцією своєї резиденції. А британська преса знайомить своїх читачів із витівками одного російського олігарха, який наказав обвінчатися своїм працівникам, бо інакше він вижене їх з роботи.

   

"Малий прикордонний рух" чи наступ на литовську суверенність?

 

Польща – європейський адвокат... Калінінградської області

Варшава – Польща і Литва дискутують про можливість надання Європейським Союзом статусу зони малого прикордонного руху Калінінградській області Росії. Польща готова підтримати старання Росії про надання такого статусу всій Калінінградській області. Та до цього не готова Литва, яка побоюється за свою безпеку.

   

Словаччина буде підтримувати Україну на шляху до ЄС

Уряд Словацької Республіки активно підтримуватиме Україну на шляху європейської інтеграції і проведення реформ.

Таку програму затвердила цього тижня Народна рада Словаччини. За словами словацького політичного експерта Григорія Месежнікова, перспективи, підкріплені на законодавчому рівні словацькою стороною, для розвитку відносин України і Словаччини є цілком позитивними.

   

Сторінка 4 з 7