Україна і ЄС

Rzeczpospolita, Hospodářské, Independent огляд європреси

Європейська преса про арешт Закаєва у Польщі. Не вщухає також гостра критика Франції через депортацію ромів
Польська влада заарештувала голову чеченського уряду в екзилі Ахмеда Закаєва. Польське газета Rzeczpospolita встигла взяти в нього велике інтерв’ю. Численні європейські видання також коментують недавній конфлікт на саміті ЄС у Брюсселі, де президент Франції Ніколя Саркозі вилаяв президента Європейської комісії за критику масових депортацій ромів та за порівняння Франції з нацистською Німеччиною. Преса має мало симпатій до французького керівника.

   

У Польщі затримали голову чеченського уряду в екзилі Закаєва

Всупереч сподіванням організаторів Світового конгресу чеченців, голова чеченського еміграційного уряду Ахмед Закаєв на Конгрес не потрапив

Затримання Ахмеда Закаєва, Варшава, Польща 17 вересня 2010 року

У Пултуську під Варшавою відбувся Світовий конгрес чеченців. Чеченська діаспора з різних країн світу, а також європейські правозахисники та політики зібралися тут, аби запропонувати мирні шляхи виходу з кризової ситуації на Кавказі. Всупереч сподіванням організаторів Конгресу, голова чеченського еміграційного уряду Ахмед Закаєв на Конгрес не потрапив. Вранці 17 вересня у Варшаві його затримала поліція й відвезла до прокуратури на допит. Росія, яка звинувачує Закаєва в тероризмі, вимагає від поляків його екстрадиції. Польські політики дистанціюються від дій правоохоронців.

   

Обговорені різні аспекти процесу приєднання Сербії до ЄС

Сербія зробила поступ на шляху євроінтеграції – єврокомісар Штефан Філе

Штефан Філе, комісар у справах розширення Євросоюзу (ліворуч) та Борис Тадич

Європейський комісар Штефан Філе зустрівся з главою держави Борисом Тадичем, головою уряду Мирком Цветковичем та з міністрами внутрішніх і закордонних справ, оборони та юстиції.

   

Премія за внесок у справу свободи преси

Меркель вручила данському карикатуристу престижну премію

Анґела Меркель вручає щорічну премію данському художникові

Захисники свободи слова з організації «Колоквіум М100 Сан-Сусі» вкотре зібралися вчора ввечері в німецькому Потсдамі для нагородження премією за внесок у справу свободи преси данського карикатуриста Курта Вестерґора у день його 75-річчя. Це він «посмів» у 2005 році виступити проти загрози ісламського екстремізму для європейців і навіть зобразив на одній із своїх карикатур пророка Магомета з бомбою на голові замість традиційної чалми. У церемонії в Потсдамі на захист свободи висловлювань брала участь і канцлер Німеччини Анґела Меркель.

   

Російська влада використовує «Газпром» як знаряддя політичного тиску в міжнародних стосунках

Жовта картка для планів «Газпрому» у Польщі

Тривають суперечки на лінії Брюссель-Варшава-Москва про долю польського відтинку газопроводу Ямал-Європа. Польща готова укласти з Росією договір, внаслідок якого контроль над ямальським газопроводом на польській території здійснюватиме «Газпром». Та офіційний Брюссель твердить, що такий проект договору не відповідає законодавству Європейського Союзу. Європейська комісія вимагає від польської та російської сторін внести у документ низку виправлень.

   

Про Україну в світі

Вівторок, 07 вересня 2010, 11:03

Україна – метання між Європою і Росією (європейська преса)

У європейській пресі давно не приховують, що серед 27 країн-членів ЄС немає єдності щодо України та її європейської перспективи. Ось і сьогодні в газетах знову обговорюють намагання Києва досягти домовленостей із найбільшими європейськими країнами щодо майбутнього членства України в ЄС. І якщо такі «динозаври» ЄС, як Німеччина, Італія і Франція, ставляться до української перспективи з холодком, враховуючи насамперед настрої Кремля, то Польща не приховує, що дуже бажає членства України в ЄС вже у найближчій перспективі. Газети також повідомляють, що поляки очікують цього тижня на міжнародному Економічному форумі в Криниці представницьку делегацію з Києва.

   

Новий президент Польщі запропонував активізувати діяльність ініціативи «Веймарський трикутник»

Німеччина і Польща посилюють свою співпрацю в ЄС

Анґела Меркель та Броніслав Коморовський пыд час офіціційної зустрічі у Берліні, 3 вересня 2010 року

Новий президент Польщі Броніслав Коморовські відвідав з офіційним візитом Берлін. Під час зустрічі з канцлером Німеччини Анґелою Меркель йшлося передусім про поглиблення співпраці між двома країнами в ЄС. Польський державний лідер запропонував активізувати діяльність ініціативи «Веймарський трикутник».

   

у Євросоюзі нарешті дійшли згоди щодо нової системи нагляду за банківсько-фінансовою сферою

Здоров’я європейських фінансів має потрапити під суворіший нагляд

Після довгих місяців складних дискусій у Євросоюзі нарешті дійшли згоди щодо нової системи нагляду за банківсько-фінансовою сферою. Спостерігати за тим, як почуваються європейські гроші, мали б чотири новостворені установи. Втім, за весь період кризи це рішення, вочевидь, є найважливішим. Адже тільки перебудована архітектура фінансового нагляду буде гарантом від нових неприємних сюрпризів на цьому ринку.

Представники 27 європейських країн та Європарламенту вийшли на фінішну пряму в створенні системи, яка попереджатиме про порушення, небезпеку чи кризові ситуації у фінансовій сфері.

   

економіка Німеччини повертає собі повну потужність

 

Зростання економіки Німеччини посилює всю єврозону

Найбільша економіка Європи, німецька, повертає собі повну потужність. Оприлюднені днями статистичні дані свідчать, що протягом квітня-червня економіка Німеччини зросла на 2,2 відсотка – більше, ніж прогнозували. Таке зростання витягнуло й економіку всієї зони спільної валюти євро. Але економісти не радять «спочивати на лаврах».

 

 

Федеральний канцлер Німеччини Анґела Меркель

   

"Репортери без кордонів" про порушення свободи слова в Україні

«Репортери» закликають світову спільноту відреагувати на порушення свободи слова в Україні

Міжнародні правозахисники закликають міжнародну спільноту, і передусім країни Європейського Союзу відреагувати на повідомлення про порушення свободи слова в Україні. Про це організація «Репортери без кордонів» пише у своєму звіті, опублікованому в середу за результатами поїздки авторів звіту до України. 

   

Сторінка 3 з 7