Україна і ЄС

Бути в опозиції ризиковано?

Європейський вісник

Україна все більше нагадує Росію часів президента Путіна – Северинсен

Київ – Колишня співдоповідачка моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи, а нині президент міжнародної громадської організації «Європейська медіа платформа» Ганне Северинсен укотре відвідує Київ. На зустрічі з журналістами та читачами у книгарні «Є», колишній політик розповіла про свій погляд на головні проблеми української правової та виборчої системи. Також Северинсен не оминула увагою і останні події у справі Гонгадзе.

   

Європарламент знову визнав право України подати заявку на членство в ЄС

 

Європарламент показав «жовту картку» українській владі

Прага – Європейський парламент сьогодні висловив занепокоєння подіями в Україні. Ухвалена резолюція критикує проведення місцевих виборів і вимагає розслідувати втручання СБУ у демократичний процес. Євродепутати також закликали українську владу поважати свободу преси. Водночас Європарламент знову визнав право України подати заявку на членство в ЄС. Голосуванню передували важкі переговори, його двічі відкладали. Компромісний варіант резолюції допомагав знайти німецький депутат від Європейської народної партії Міхаель Ґалер, який дав інтерв’ю Радіо Свобода.

   

Представник Єврокомісії змалював стан української політики і демократичних свобод напередодні місцевих виборів як загрозливий.

 

Європа стривожена станом української демократії

У парламенті Євросоюзу в середу чекали виступу голови європейської дипломатії Катрін Аштон щодо ситуації в Україні. Проте, в останню хвилину вона прислала доповідати від її імені комісара з питань розширення Штефана Філе. Представник Єврокомісії змалював стан української політики і демократичних свобод напередодні місцевих виборів як загрозливий. Також він нагадав, що зближення з Європою можливе тільки за умови поваги до засадничих демократичних прав.

   

У Парламентській асамблеї Ради Європи у вівторок ухвалили резолюцію про стан демократії в Україні та роботу її демократичних установ

ПАРЄ стурбована монополізацією влади в Україні

У Парламентській асамблеї Ради Європи у вівторок ухвалили резолюцію про стан демократії в Україні та роботу її демократичних установ. Обговорення у Страсбурзі базувалися на матеріалах, зібраних так званим Моніторинговим комітетом, що стежить за дотриманням Україною зобов'язань, взятих при її вступі до Ради Європи. Поміж іншим, Парламентська асамблея висловила занепокоєння через утиски основних демократичних свобод, на які останнім часом скаржаться політичні сили, неурядові організації та представники українських ЗМІ.

   

Росія скуповує енергетичні об’єкти в усій Європі

Росія претендує на чеську атомну енергетику

Прага – Росія є найбільшим у світі експортером нафти і газу. Але ця країна також скуповує енергетичні об’єкти в усій Європі. Зокрема, Москва претендує на промисловість, яка вважається засадничою для енергетичної незалежності Чехії, – атомну енергетику. Критики попереджають, що намагання Росії отримати найбільший енергетичний контракт в історії Чехії, можуть простягатися далеко за межі власне енергетики.

   

"розуміння Януковичем суті демократії зводиться лише до «стабільності його влади»-європейська преса

Янукович в Країні див – маніпуляції словами перед світовою елітою

Прага – Відлуння візиту Президента України до США продовжується і доносить до України враження аналітиків про виступ Віктора Януковича перед шанованою публікою, політиками і діловими елітами світу, в стінах Атлантичної ради в Нью-Йорку, під час ділового сніданку тут 24 вересня. Як пишуть учасники зустрічі, перед американським політичним і діловим істеблішментом, Янукович показав себе, насамперед, «як продукт радянської епохи та тієї ідеології, її сьогоднішнє втілення в особі реакціонера з України, з рудиментарними ознаками вузької сфери інтересів його оточення з Донбасу». Газети також інформують про небажання України сваритися з Росією через газові проблеми Польщі.

   

Завжди існує небезпека, що економічний вплив перетвориться на політичний вплив

Росія відновлює свій вплив у Чехії

Прага – 20 років потому, як Оксамитова революція поклала край комуністичному правлінню у Чехословаччині, лунають голоси перестороги: чехи знову можуть потрапити під московський вплив. Цього разу небезпека йде не від російських танків, а від енергетичного бізнесу, в якому Росія має провідні позиції у світі.

   

Відсутність інвестицій в науку – це інвестиція в невігластво

Польські вчені рекламують науку на фестивалі

Варшава – У столиці Польщі триває Фестиваль науки. Понад тисяча науковців пропонують жителям і гостям Варшави ознайомитися з найновішими науковими досягненнями й відкриттями. Вхід на усі фестивальні заходи вільний. Девіз Фестивалю: «Відсутність інвестицій в науку – це інвестиція в невігластво».

   

у європейській пресі лунає заклик про те, що «у жодному випадку не можна допустити, щоб демократичні завоювання України були втрачені».

Влада Януковича відступає від демократії (європейська преса)

Прага – На Заході все більше занепокоєні явними ознаками політичного авторитаризму у діях влади Президента України Віктора Януковича. Оглядачі впливових європейських видань зауважують, що Янукович все більше маніпулює Конституцією, щоб зміцнити своє авторитарне правління, яке все більше нагадує владу групи олігархів. Газети цитують звернення представників ЄС і США до України, в яких звучать занепокоєння ситуацією зі свободою преси, яка все більше знищується представниками нової влади у Києві, котрі ведуть наступ й на інші завоювання демократії в державі. Журналісти також звертають увагу на значне падіння рейтингу Президента Януковича серед українців.

   

Сорочинський ярмарок в естонському місті Маарду

Із присмаком українського колориту або «Сорочинці у Маарду»

Про Сорочинський ярмарок, який вже майже два століття проходить в Україні у Великих Сорочинцах під Миргородом, знає доволі багато людей. Втім є ще один Сорочинський ярмарок – у естонському місті Маарду, який вже дев’ятий рік поспіль збирає покупців та продавців не тільки з Естонії, але й із сусідніх Латвії, Литви та Фінляндії. Товари на цьому ярмарку в основному балтійські, але колорит завжди український.

   

Сторінка 2 з 7