Микола Катеринчук: Збереження життя Луценкові прямо пропорційне стану судочинства в Україні

«Звільнення Юрія Луценка з в’язниці за станом здоров’я, а відтак і збереження його життя, є прямо пропорційним стану демократії та судочинства в Україні. Від того, чи ухвалить суд рішення про звільнення його від відбування покарання за наявності існуючих в нього хвороб залежить дуже багато: і життя Луценка, і те, якою врешті-решт буде наша країна в найближчі кілька років. Це питання фактично є черговим лакмусовим папірцем готовності влади до звільнення політв’язнів», - про це сказав народний депутат України, лідер Європейської партії України Микола Катеринчук, коментуючи заяву Юрія Луценка про його підозри щодо внутрішнього крововиливу після операційного втручання.

 

«Заява адвоката Луценка про стан здоров'я свого підзахисного, існуючи медичні висновки та власне заява самого Луценка є достатніми, аби Пенітенціарна служба звернулася до суду з поданням про його звільнення за станом здоров'я. Однак такого звернення ще не було. Безумовно, що за наявності таких хвороб людина не може утримуватися в місцях позбавлення волі і підлягає звільненню», - погодився з думкою адвокатів Микола Катеринчук. – «Натомість коментарі тюремників про задовільний стан Луценка є нічим іншим як голослівними заявами».

 

«Європейський суд з прав людини вже визнав незаконним арешт екс-міністра і його утримання під вартою. Безумовно, що буде рішення і про тортури Луценка, в результаті чого у нього тепер серйозні хвороби. Далі більше – ЄСПЛ на увесь світ заявить про неефективність та упередженість української судової системи», - наголосив народний депутат.

Микола Катеринчук висловив переконання, що «єдино правильним та вірним виходом із цієї ситуації є невідкладне виконання рішень Європейського суду у цій справі та звільнення Юрія Луценка».