Депутат Європарламенту: Україні потрібна ще одна Помаранчева революція

В Одесі пройшла міжнародна конференція «Ліберальна демократія в Україні. На шляху європейської інтеграції», організована Європейською партією України

«Договір про Асоціацію між Україною та ЄС, може бути ратифікований за умови проведення в Україні чесних і прозорих виборів. Для цього потрібна друга Помаранчева революція. На цих виборах мають панувати закон і правопорядок, не має бути підкупів. Вони повинні пройти чесно. Я закликаю Партію регіонів бути демократичними. Не потрібно підробляти ці вибори», - про це після завершення міжнародної конференції «Ліберальна демократія в Україні. На шляху європейської інтеграції» організованою Європейською партією України заявив президент Ліберального Інтернаціоналу, депутат Європарламенту Ханс ван Бален.

Президент Альянсу лібералів і демократів Європи, глава фракції лібералів Європарламенту Гі Верхофстадт також вважає, що для Євросоюзу дуже важливо аби парламентські вибори в Україні восени 2012 року пройшли чесно і вільно. «Я буду рекомендувати парламенту, щоб швидше направили в Україну спостерігачів», - сказав він.

«Наша конференція не ставила за мету ухвалення конкретних рішень.  Нашим завданням було обговорення сучасного стану євроінтеграційного курсу України, можливості ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, запровадження зони вільної торгівлі з Євросоюзом та майбутніх парламентських виборів в Україні. Велика увага була приділена і питанню політичних в’язнів Юлії Тимошенко і Юрія Луценко, та ухваленої Європарламентом з цього питання Резолюції», - зазначив зі свого боку ініціатор конференції, лідер Європейської партії України, народний депутат України Микола Катеринчук.

«Від наших партнерів з Альянсу Лібералів та Демократів Європи ми почули конкретні поради стосовно того, як Україні наблизитися до європейських стандартів життя, європейського ринку праці і європейських торгових ринків. Я можу стверджувати, що наша конференція в Одесі стане поштовхом для альтернативної стратегії руху України до ЄС», - наголосив Микола Катеринчук. - «Чинна влада допустила багато помилок, які негативно вплинули на імідж України в Євросоюзі. Однак, ми залишаємося в центрі уваги європейської спільноти і наші колеги з Європарламенту готові протягнути нам руку. Але Україна має виконати низку умов: утвердження верховенства права, відсутність вибіркового правосуддя, відсутність політичних в’язнів, чесні й прозорі вибори, боротьба з корупцією».

«Висока делегація європарламентарів, котра присутня на цій конференції, засвідчує про їх бажання бачити Україну в Євросоюзі. Однак, як було сказано раніше, угода про Асоціацію хоч і парафована та все ж не може бути ратифікована через політичну ситуацію в Україні. І тому європейці особливу увагу приділяють майбутнім парламентським виборам. Вже зараз, задовго до початку виборів, вони готові прислати до України спостерігачів. Більшість фальсифікацій відбувається не в день голосування, а набагато раніше. Присутність спостерігачів і контролерів з Європи створить суттєві перешкоди для фальсифікацій на цих виборах зі сторони партії влади», - додав під час підсумкової прес-конференції народний депутат України Едуард Зейналов.

У роботі конференції, яка проходила 25-26 травня в Одесі, брали участь президент Альянсу Лібералів і Демократів Європи, голова фракції лібералів Європарламенту Гі Верхофстадт, член Бюро Європейської ліберальної демократичної партії, президент Ліберального Інтернаціоналу Ханс ван Бален, депутати Європарламенту: Гебен Жан Гербранд, Желко Касін, Керстін Лундгрен, Ігор Гразін, Міндаугас Лапінскас. Українську сторону представляли лідер Європейської партії України Микола Катеринчук, народні депутати України Едуард Зейналов, Микола Поровський, Леся Оробець, В'ячеслав Коваль, Олег Радковський, представники політичних партій та громадських організацій України.

Прес-служба Європейської партії України