Крок до членства в Євросоюзі

Україна і ЄС парафували угоду про асоціацію

Про це йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ."Сьогодні глави переговорних делегацій України та Європейського Союзу парафували текст угоди про асоціацію, невід'ємною частиною якого будуть положення про створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі", - сказано в спільній заяві глав делегацій, оприлюдненій у п'ятницю в Брюсселі (Бельгія).

Українську делегацію очолив заступник міністра закордонних справ Павло Клімкін, делегацію ЄС - глава переговорної групи ЄС, керуючий директор європейської дипломатичної служби з Росії, східним сусідам ЄС і Західним Балканам Мирослав Лайчак.

 

Обидві сторони висловили спільне зобов'язання вжити подальших технічних заходів, необхідних для підписання угоди.

При цьому, як стверджують джерела в дипломатичному корпусі ЄС, Клімкін і Лайчак проставили підписи тільки на тій частині угоди, де мова йде про політичну асоціацію.


Що ж стосується частини про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, то підписи були поставлені тільки на першій і останній сторінці цього блоку: окремі моменти ще будуть уточнюватися і юридично узгоджуватися протягом декількох місяців.


Процедура парафування - це технічне затвердження тексту угоди, в ході якого глави переговорних делегацій ставлять свої підписи на всіх сторінках угоди, закріплюючи таким чином суть досягнутих домовленостей.


Дипломати України і ЄС неодноразово наголошували, що це суто технічна процедура, яка не має політичної ваги.