МАНІФЕСТ громадянської солідарності

Сьогодні в День Соборності громадські організації провели акцію «Україна єдина», в ході якої громадські активісти з'єднали береги Дніпра 200-метровим прапором України. Також в ході акції був підписаний Маніфест громадянської солідарності. 

У своєму виступі народний депутат України, лідер Європейської партії України Микола Катеринчук під час святкування Дня Соборності нагадав, що українське суспільство має цінувати кожну хвилину Незалежної Соборної України. «Сьогодні Україні не є вільною. Тимошенко за гратами, як і Луценко, а через деякий час там будуть і інші політики, ті які принципово стали на шлях опозиційності. Сьогодні ми повинні зрозуміти, що якщо є Комітет опору диктатурі (КОД), то він повинен боротися проти диктатури і робити все, щоб нинішня влада пішла », - зазначив він.

Наталія Королевська, Євген Суслов, Анатолій Гриценко, Микола Катеринчук разом з громадянськими лідерами підписали Маніфест громадянської солідарності.

Ініціаторами проведення Громадянського Дня соборності «Україна єдина» виступили громадські об'єднання, зокрема Громадянський рух «Вперед!», Всеукраїнський комітет «Наступ», громадська організація «Підприємці Поділля». Про участь в акції заявили організації з усієї України, зокрема Союз перевізників, Асоціація фермерів України, громадська організація «Діти війни», представники чорнобильського руху та козацтва.

МАНІФЕСТ ГРОМАДЯНСЬКОЇ СОЛІДАРНОСТІ

Україна в небезпеці. Влада веде війну проти власного народу. Під гаслами проведення псевдореформ знищується підприємництво, у людей забирають останні крихти соціальної допомоги, на майбутні покоління вішають багатомільярдні борги, тривають спроби позбавити народ України стратегічних об’єктів національної безпеки.

Будь-які прояви інакомислення в суспільстві наражаються на безвідмовну дію репресивної машини влади – тривають арешти громадських активістів та опозиційних політиків, переслідуються незалежні ЗМІ та насаджується цензура. Усі наміри влади, що вже розгубила залишки довіри з боку суспільства, спрямовані на одне – побудову в Україні тоталітарного підконтрольного суспільства без права на незалежну думку, голос та дію.

Ми не маємо права допустити такого сценарію. Наша мета – побудова в Україні відкритого демократичного європейського суспільства, в якому поважатимуться права та свободи людини, гарантуватиметься можливість розвитку власної справи, забезпечуватиметься соціальна справедливість.

Ми переконані, що поодинці досягти поставленої мети неможливо. Шлях до неї – об’єднання суспільства. Україну не зможуть об’єднати політичні гасла та обіцянки. Україну об’єднає лише спільна громадянська позиція людей найрізноманітніших професій, соціальних груп з усіх куточків країни. Солідарна громадянська позиція – це та основа, на якій ми зможемо побудувати заможну, демократичну європейську Україну.

Незабаром в Україні відбудуться парламентські вибори. Ми, представники незалежних громадських рухів, закликаємо усі прогресивні демократичні сили та громадськість вже сьогодні об’єднати свої зусилля.

На виборах у жовтні 2012 року безальтернативну перемогу має одержати український народ. Історичне завдання – не черговий перерозподіл портфелів між партіями, а реальне оновлення влади і повернення України на демократичний шлях розвитку. У новому скликанні Верховної Ради має з’явитися справді народна більшість, яка сформує народний уряд, проведе народні реформи в інтересах людей.

Переконані, об’єднавчі процеси в демократичній опозиції мають відбуватися на засадах відкритості, прозорості та суспільної довіри.

Ми вимагаємо від демократичних політичних сил негайно приступити до публічної розробки спільного плану дій на довиборчий період, розпочати суспільне обговорення спільних цінностей, принципів та підходів демократичних сил.

Ми наполягаємо на максимальному залученні громадянського суспільства у політичний процес. Принципова вимога – прозорість процесу формування списків кандидатів до Верховної Ради.

Ми вимагаємо негайно розпочати реальний суспільний діалог стосовно цілей та завдань розвитку України із широким залученням експертів, науковців, громадських лідерів – людей, які користуються справжнім авторитетом у суспільстві. Результатом такого діалогу стане формування справді народного порядку денного діяльності майбутньої Верховної Ради.

Ми звертаємося до всіх демократичних сил із закликом підтримати цей Маніфест та розпочати спільний рух до перемоги народу України. Вперед!

Ухвалено у м. Києві, 22 січня 2012 р.