Демократія закінчилась?!

Ігор Соколик: "Після того як влада Партії Регіонів "покращила нам життя уже сьогодні" ми за рівнем демократії впали на 79 місце в світі. Наступного року з такими темпами ми з "гібридної демократії" станемо "авторитарним режимом". Фактично, в країні встановлюється диктатура. Нам залишається лише одне - або боротися з цим режимом, або ставати перед ним навколішки..."

Як повідомив аналітичний підрозділ британського журналу   Україна посіла 79 місце серед 167 держав, погіршивши свої показники, порівняно з 2010 роком, практично за всіма пунктами. В кінці листопада цього року впливовий журнал "The Economist" вчетверте презентував рейтинг демократії країн світу  - Democracy Index-2011.

Рейтинг складається на основі п'яти параметрів: виборчий процес і плюралізм, функціонування уряду, активність населення в політичному процесі, політична культура та громадянські свободи.

Держави відносять до одного з чотирьох режимів влади: "повна демократія", "неповноцінна демократія", "гібридний режим", "авторитарний режим".

Торік Україна займала 67 місце і перебувала в категорії "неповноцінних демократій", а цього року вона потрапила на першу сходинку в сегменті "гібридних режимів" (за яких вибори проводяться під контролем влади, а цивільних свобод дотримуються частково).

Експерти стверджують, що в Україні і в десяти інших країнах центральної Європи знизився рівень підтримки демократії населенням.

"В Україні підірвано демократичні здобутки Помаранчевої революції, включаючи проведення виборів, свободу ЗМІ і ставлення до опозиції. Мало хто вірить в те, що засудження колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко до семи років ув'язнення не є прикладом грубого нехтування юридичною системою заради політичної мети", - сказано у звіті.

У той же час, Росію визнали авторитарною державою. Вона опустилася зі 107 місця в 2010 році на 117 в 2011-му, потрапивши з категорії "гібридних режимів" в "авторитарні". Тепер Росія межує з такими країнами, як Йорданія, Нігерія, Марокко, Ефіопія і Кувейт, поступаючись навіть Мадагаскару.

Замикають список рейтингу М’янма (Бірма), Узбекистан, Туркменістан, Чад і Північна Корея.

"Повна демократія" відзначена у 25 країн. З колишніх соціалістичних держав у цьому списку присутня тільки Чехія.

Найвищі показники, за традицією, у скандинавських країн - Норвегії, Ісландії, Данії, Швеції, не відстають від них Нова Зеландія й Австралія.

Нагадаємо, в 2008 році Україна займала в рейтингу 53 місце, а 2006 році - 52 місце.

"Європейська партія України" постійно звертає увагу громадян на те, що монополія партії регіонів на всю повноту влади призведе до авторитавризму, а в подальшому і до диктатури. Ми не повинні цього допустити. Тому будемо усіма законними методами доводити до громадян свою позицію" - резюмує голова виконкому обласної партійної організації Ігорр Соколик.