Наслідки "посадки" Тимошенко відчують прості українці

Єжи Бузек: Довгострокові наслідки справи Тимошенко для відносин України та ЄС можуть бути руйнівними.

Про це заявив президент Європарламенту коментуючи рішення Апеляційного суду Києва, що залишив вирок екс-прем'єрові в силі.

"Я глибоко розчарований рішенням Апеляційного суду, що залишив у силі вирок колишньому прем'єр-міністру Юлії Тимошенко, яким її було засуджено до 7 років", - цитує Бузека сайт Тимошенко.

За його словами, вибіркове застосування права стосовно Тимошенко не залишає сумнівів у політичній вмотивованості її кримінального переслідування.

"Чим далі Україна буде відходити від принципу верховенства права, який є невід'ємним для демократичних суспільств, тим неминуче більшою буде напруга у її відносинах з Європейським Союзом", - зазначив президент Європарламенту.

"Публічні заяви української влади про бажання зміцнити відносини з ЄС перевіряються на повсякденній практиці. Справа Юлії Тимошенко матиме найгірший прогноз на майбутнє для цих відносин. Мене турбує, що довгострокові наслідки можуть бути руйнівними", - заявив Бузек.

"Я закликаю українську владу доповнити свої публічні заяви чіткими діями, демонструючи свою прихильність демократії, свободи і верховенства закону", - підкреслив він.

Разом з тим, міністр закордонних справ Канади Джон Берд заявляє, що судовий процес над Тимошенко не відповідав міжнародно-визнаним нормам справедливості, прозорості та належної правової процедури.

"Я з глибоким занепокоєнням дізнався про те, що Апеляційний суд міста Києва залишив у силі вирок колишньому прем’єр-міністру України Юлії Тимошенко. Канада стурбована тим, як українська влада здійснювала арешт, суд, засудження та процес розгляду апеляції Юлії Тимошенко", - заявив він.

"Очевидна політична упередженість та свавілля судового процесу у цій та іншій справах перешкоджають політичному розвитку України. Безумовно те, що законна та активна опозиція є життєво-важливою складовою ефективної демократії", - заявив Берд.