Ультиматум від Європейської партії України

Партія Миколи Катеринчука висунула Януковичу ультиматум - підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Без альтернатив

Фоторепортаж зі з'їзду

 

У Києві відбувся VI з’їзду Європейської партії України «Українці – європейці! Україна – Європа!». Назва з’їзду та його зміст цілковито відповідали одне одному. Серед гостей були помічені побратими, як близькі так і не зовсім: Іллєнко Андрій (ВО «Свобода»), Юрій Кармазін (нардеп), Ірина Геращенко (нардеп), Едуард Зейналов (нардеп), Микола Рудьковський (СПУ), посол Грузії Григол Катамадзе, Євген Філіндаш («Народна влада») та Людмила Супрун (НДП). Список можна було б продовжувати. Та варто сказати, що з’їхалось на з’їзд 170 делегатов партії. З приватних бесід з ними так і не вдалося виловити когось замовного.

 

 

 

 

Серед вітань запам»яталось відеозверення Грехема Уотсона- президента Європейської ліберальної партії демократів та лібералів, з яким партія Катеринчука останнім часом почала тісно працювати (для довідки – ЄЛДР одна з найбільш впливових фракцій у Європарламенті). Відтак закинути голослівність лідеру Європейської партії важко: контактує, сповідує, пропагує, говорить і закликає до європейського.

VI з’їзд Європейської партії України відбувався напередодні доволі важливої для України події – Самміту Україна-ЄС. «Європартійці» вважають, що цей саміт, без будь-якого перебільшення, є українським рубіконом. Від його підсумків залежатиме не тільки вирішення прагматичних питань на шляху до європейської інтеграції як зона вільної торгівлі чи лібералізація візового режиму.

«Європа стає вибором кожного окремого українця та суспільства в цілому, а от влада, політики чомусь перебувають у невизначеності. З огляду на це Європейська партія України вимагає від влади підписати Угоду про Асоціацію з Європейським Союзом на Самміті Україна-ЄС 19 грудня 2011 року. Україна потребує внутрішньої європейської модернізації, що зробить незворотнім шлях до подальших демократичних перетворень», - заявив лідер Європейської партії України Микола Катеринчук.

За його словами, завдання партії - «бути в авангарді Європейського вибору країни, громадян, суспільства, зробити європейську ідею об’єднавчою для українців різного віку, регіону чи віри».

Не забули делегати і про інші болючі питання суспільства.

«Наш з’їзд відбувається на тлі соціальних протестів, що охопили регіони та Київ. Сьогодні зростає соціальне напруження і політична недовіра, все гучніше лунають голоси невдоволення. Люди виходять на вулиці з однієї по одній причині – вони хочуть поваги до себе, вирішення своїх проблем не обіцянками, не формальними відписками, а конкретними справами, в яких врахований їхній інтерес», - лунало зі сцени Будинку вчителя.

За підсумками з’їзду Миколу Катеринчука знову обрали головою партії на черговий дворічний термін. Було також ухвалено низку резолюцій: щодо підтримки підписання угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом; щодо недопущення порушення прав боржників; щодо недопущення погіршення рівня соціальної підтримки населення та прийняття альтернативної концепції реформування пенсійної системи в Україні і ухвалення декларації економічної свободи.