Європарламент назвав умови асоціації України в ЄС

Ігор Соколик: "Європарламент назвав умови асоціації: Тимошенко та iнші опозицiйні лiдери, яких режим Януковича кинув за грати повинні мати право взяти участь у парламентських виборах 2012 року. Це уже не просто сподівання на покращення ситуації з захистом демократії,  а чітка вимога. Тепер "донєцким шулєрам", які засіли на Банковій добре треба буде "шевелить наперстками" щоб врятувати ситуацію". 

За повідомленням Інтерфакс-Україна в резолюції Європарламенту, ухваленiй у четвер у Брюсселi, міститься вимога до чинної української влади забезпечити право на участь у виборах до парламенту Тимошенко та інших лідерів опозиції, які зараз знаходяться під арештом..

"Закликати президента i владу України привести полiтичну, правову та адмiнiстративну ситуацiю в країнi вiдповiдно до того, що було узгоджено в Порядку денному асоцiацiї, а також сприяти належному управлiнню та повазi до верховенства права, як фундаментальних принципiв у контекстi вiдносин мiж ЄС i Україною, гарантувати, що Юлiя Тимошенко та iншi лiдери опозицiї мають право реалiзувати своє право повноцiнної участi в полiтичному процесi, як зараз, так i в майбутнiх виборах в Українi", - йдеться в документi.

ЄП нагадує, що вирок Тимошенко, викликав серйозне занепокоєння ЄС i "широко розглядається або як акт помсти, або як спроба засудити i ув'язнити опозицiонерiв, щоб захистити їх вiд участi в парламентських виборах наступного року, або в президентських, якi вiдбудуться в 2015 роцi ".

"Закон, вибiрково застосований проти Тимошенко, датований радянським часом i передбачає кримiнальне переслiдування за полiтичнi рiшення, тодi як статтi 364 i 365 цього закону, якi наразi перебувають на розглядi Верховної Ради, не вiдповiдають стандартам ЄС i ООН", - наголошується в резолюцiї.

ЄП також висловлює занепокоєння з приводу свободи ЗМI, громадянського суспiльства, проведення виборiв i верховенства права в Українi, коли "нинiшня полiтична ситуацiя в Українi, особливо у сферi цивiльних свобод i верховенства закону, суперечить духу Угоди про асоцiацiю, щодо якого тривають переговори".

"ЄС рiшуче виступає за стабiльну та демократичну Україну, яка поважає принципи соцiальної ринкової економiки, верховенство закону (зокрема незалежну судову систему), права людини, захист меншин i яка гарантує основнi права", - наголошується в резолюцiї.

Доповiдачем рекомендацiй виступив депутат Рiчард Легутко (група європейських консерваторiв i реформаторiв, Польща), спiвдоповiдачем iз економiчної частини документа (зони глибокої та всеохоплюючої зони вiльної торгiвлi) - Павел Залевський (група європейських народникiв, Польща)