Скільки коштує нам Янукович?

Михайло Труфан:

"Президент Янукович лише в 2011 році потратить 50 мільйонів доларів на оренду літака, вертольота, реконструкцію резиденцій і будівництво вертолітних майданчиків. Лише за таке марнотратство йому необхідно оголосити імпічмент".

За інформацією журналу "КорреспондентЬ" утримання Віктора Януковича становить 229 тисяч доларів на день, що становить 675 середніх зарплат, які звичайні громадяни одержують за місяць.

На утримання Президента США Барака Обами витрачається на день 424,2 тис. доларів, на утримання Президента Росії Дмитра Медведєва — 706 тисяч доларів — місячний дохід 977 громадян Росії.

Забезпечення діяльності Президента Франції Ніколя Саркозі обходиться в 440 тисяч доларів, зарплата 169 французів, Президента Польщі Броніслава Коморовського — в 151 тисячу доларів — зарплата 136 громадян.

Утримання лідера Іспанії Хосе Луїса Родригеса Сапарето обходиться у 169 тисяч доларів, Федерального канцлера ФРН Ангели Меркель у 163 тисячі доларів, Президента Чехії Вацлава Клауса у 49 тисяч доларів, Президента Фінляндії Тарьї Халонен у 93 тисячі доларів.

При лише поверхневому порівнянні  абсолютних цифр витрат різних країн на утримання своєї першої особи, Віктор Янукович виявиться одним із найдорожчих президентів у Європі. "Якщо ж проаналізувати, наскільки важким економічним тягарем є глава держави для економіки своєї країни, український Президент стрімко виривається у лідери. У цій дисципліні Янукович претендує на "срібло" в чемпіонаті Європи і "бронзу" — в першості світу серед демократичних і частково демократичних країн”, — пише журнал.

”КорреспондентЪ” підрахував, що до кінця 2011 року щодня перебування Віктора Януковича на посаді глави держави коштуватиме бюджету 170 тисяч доларів. У сумі ці витрати складуть 124,5 мільйона доларів, причому 50 мільйонів підуть на додаткові потреби, яких не було у попередників Віктора Януковича, — оренду літака, вертольота, реконструкцію резиденцій і будівництво вертолітних майданчиків .

Це не лише підтверджує його ненаситне бажання жити в розкоші, а й кидає виклик українському суспільству. Хіба можна урізати зарплати працюючим та пенсії немічним одночасно зі збільшенням витрат на "себе любимого"? Особливо в той час, коли усі високопосадовці  кричать про відсутність грошей на соціалку та попереджають про майбутню кризу?

"Наскільки треба ненавидіти власний народ щоб так з ним себе поводити?.  Коли навколо лише й чути про фактичне зменшення зарплат, урізання пенсій, соціальних допомог загрібати з бюджету такі кошти на "благоденствие" одної персоиу є наругою над усіма нами. Впевнений,  за це народ віддячить йому сповна...Я пропоную негайно оголосити Януковичу імпічмент за марнотратство." - заявляє голова правозахисної організації "Народний адвокат" та лідер Прикарпатських європейців Михайло Труфан.

 

Інформаційно-аналітична Агенція "Європейська Галичина"