українці євроінтегруються в соціальній мережі

"Ми - європейці" мережева громадська ініціатива

Михайло Труфан, учасник мережі

Європейська інтеграція є природнім прагненням більшої частини української спільноти. Навіть століття російської окупації, совєтизація, знищення голодоморами та висилання українців з їх земель до Сибіру і Далекого Сходу не змогли зламати цього прагнення. За останніми соціологічними дослідженнями вступ до Євросоюзу підтримують більше 60-ти відсотків наших співгромадян, і лише 23 - до союзу з Росією. Тому щоразу більше громадян активно виражають своє прагнення євроінтеграції в соціальних мережах та беруть участь в громадських проєвропейських рухах. Це і не дивно.

 

Українська влада впродовж останніх 20-ти років лише на словах прагнула євроінтеграції. Насправді ж постійно загравала з Росією, випрошуючи дешевші ціни на газ і нафту, взамін на дружбу і багатовекторність. Однак, така гра призвела лише до втрати часу та ще більшої залежності від колишньої метрополії. Інші наші сусіди-слов'яни: чехи, поляки, словенці, навіть болгари успішно подолами залишки тоталітаризму та стали учасниками європейського світу. Зріс і їхній рівень життя, покращилась економіка, почався новий розвиток суспільства. Ми ж залишились тупцювати на місці в пошуках "своєї місії", а щодо рівня життя, демократизації влади і захисту прав людини значно відстали.

Лише людям з "совковим" світосприйняттям євроінтеграція не підходить. Вони живуть минулим і перебувають в полоні інформаційної та ідеологічної обробки "старшого брата".  Але дедалі більше "зачарованих" руським міром позбавляються чар. І це вже добре.

Для прискорення процесу євроінтеграції активні громадяни починають об'єднюватися у спільноти та пропагувати європейські цінності.

На початку вересня в соціальній мережі "Facebook"  утворилась мережева спільнота - "Ми-європейці", яка не лише обговорювала питання євроінтеграції, а почала активно працювати в суспільстві. Саме члени цієї групи організували акцію під Кабміном у час зустрічі з європослом, розгорнули кампанію зі збирання підписів під листом українців до Європейського союзу про підписання асоціації та передали його європослам.

Європейська партія України вітає створення будь-яких громадських і суспільних рухів, які підтримують прагнення українців до євроінтеграції. Тому звертаємось до членів партії та наших прихильників брати активну участь у їх діяльності.

Михайло Труфан, голова Івано-Франківської організації ЄПУ.