спільні заява політичних партій

РЕЗОЛЮЦІЯ КРУГЛОГО СТОЛУ «ВИБОРИ 2012 – ФАРС ЧИ СПРАВЖНЄ ВОЛЕВИЯВЛЕННЯ?»

12 жовтня 2011 року за ініціатив лідера Європейської партії України, народного депутата України Миколи Катеринчука відбувся круглий стіл «Вибори 2012 – фарс чи справжнє волевиявлення?» за участю представників та уповноважених політичних партій. За підсумками проведеної дискусії учасники круглого столу ухвалили резолюцію.
Наводимо текст резолюції.

Громадянам України!


РЕЗОЛЮЦІЯ КРУГЛОГО СТОЛУ «ВИБОРИ 2012 – ФАРС ЧИ СПРАВЖНЄ ВОЛЕВИЯВЛЕННЯ?»

Ми, керівники та уповноважені представники політичних партій – учасники круглого столу, за підсумками обговорення ситуації навколо виборів народних депутатів України у 2012 році наголошуємо на наступному:

1. 10 жовтня 2011 року у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про вибори народних депутатів України» (№9265-1), автори – представники пропрезидентської більшості Єфремов О.С., Шаров І.Ф., Рибаков І.О., Олійник В.М., Мартинюк А.І., Козуб О.А. Цей проект є «удосконаленим» варіантом аналогічного проекту, підготовленого робочою групою під головуванням Міністра юстиції України, та повністю повторює всі його основні вади щодо повернення до змішаної виборчої системи, збільшення «прохідного бар’єру» до п’яти відсотків, створення нерівних умов при формуванні виборчих комісій, а також фактичного започаткування неконституційного майнового цензу.

Прийняття виборчого Закону у запропонованій проектом №9265-1 редакції створить додатковий механізм відсторонення громадян від влади, адже майже половина виборців України буде позбавлена можливості мати у парламенті депутатів, котрі представлятимуть їхні інтереси. Крім того, це спроба уникнути політичної відповідальності перед виборцями.

Учасники круглого столу наголошують на тому, що проект Закону України «Про вибори народних депутатів України» (№9265-1) є неприйнятним, оскільки він не базується на основоположних конституційних принципах, суперечить змісту основних статей Конституції України, не відповідає нагальним потребам українського суспільства, не узгоджується у багатьох аспектах з усталеними європейськими стандартами вільних і демократичних виборів.

2. Закликаємо народних депутатів України та лідерів політичних партій, представлених у парламенті, які вважають себе прибічниками демократичного розвитку країни, об’єднати свої зусилля задля забезпечення прийняття Верховною Радою України Закону «Про вибори народних депутатів України», розробленого народним депутатом України Ключковським Ю.Б., та увійти до складу авторського колективу зазначеного проекту Закону.

3. Наполягаємо на необхідності проведення наступних парламентських виборів за пропорційною системою на основі відкритих регіональних списків із прохідним бар’єром в один відсоток та пропонуємо Верховній Раді України взяти за основу проект Закону «Про вибори народних депутатів України» (автор - Ключковський Ю.Б.). Всі пропозиції, висловлені під час Круглого столу, опрацювати робочій групі під головуванням народного депутата України Катеринчука М.Д. та подати у вигляді поправок до другого читання зазначеного законопроекту.

12 жовтня 2011 року
Резолюцію підтримали:

1. ПП «Європейська партія України»
2. ПП «Народна влада»
3. Народно-демократична партія України
4. Соціал-демократична партія України
5. Українська селянська демократична партія
6. Зелена екологічна
7. Партія «Райдуга»
8. Соціалістична партія України
9. ПСПУ
10. ВО «Свобода»
11. Партія "Спільна дія"
12. Партія «Зелені»
13. Інтернет партія України
14. Партія «Третя сила»
15. «Народно-трудовий союз України»
16. «За права людини»
17. Українська республіканська партія
18. Партія «СУД»
19. Партія захисників вітчизни
20. «Справедливість»
21. Громадянська позиція
22. Українська партія
23. Партія «Праведність»