Саміт в Ялті: прогнози євроінтеграції

Міжнародний форум Ялтинська європейська стратегія (YES) має багато в чому визначити температуру нинішніх відносин між Україною і Європейським Союзом, особливо враховуючи зауваження з боку представників ЄС стосовно питань судових процесів проти представників української опозиції.

Про це йдеться у коментарі директора компанії персонального та стратегічного консалтингу Berta Communications Тараса Березовця.

"Я думаю, багато в чому Ялтинський саміт зможе окреслити той зовнішньополітичний і економічний курс, яким Україна рухатиметься як мінімум протягом наступного року", - зазначив експерт.

"Ми знаємо, що на цьому саміті заплановані виступи Президента, прем’єр-міністра, першого віце-прем’єра, а також кількох провідних закордонних політиків, зокрема, Кетрін Ештон. Зрозуміло, що в центрі уваги саміту буде питання майбутнього парафування угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, яке заплановане на грудень цього року", - сказав Березовець.

Разом з тим, експерт зазначив, що "вже сьогодні зрозуміло, з огляду на висновки чотирьох з п’яти профільних комісій Європейського парламенту, а також схвальних резолюцій чотирьох комітетів стосовно підписання угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі, що процеси проти української опозиції не матимуть визначального впливу на рішення - підписувати чи не підписувати цю угоду, і ця угода з великою вірогідністю буде підписана вчасно".

Водночас, член експертної ради Інституту соціальних технологій Соціополіс Ярослав Макітра вважає, що за підсумками міжнародного форуму "Ялтинська європейська стратегія" (YES) революційних змін очікувати не варто, оскільки цей захід є неофіційним і недержавним.

"Очевидно, що на ньому обговорюватимуться питання, пов’язані з поточною політичною ситуацією в Україні – за його результатами можна очікувати, що представники держав-учасниць конференції зможуть скласти свою думку про ситуацію в Україні", - сказав експерт.

Макітра зазначив, що "для влади цей саміт дуже важливий, щоб довести, що всі розмови про політичні переслідування в Україні не мають під собою ніякого ґрунту, а опозиція навпаки зацікавлена продемонструвати це питання у зворотньому напрямку".

На думку експерта, конференція не дасть остаточної відповіді на питання євроінтеграційних перспектив України.

Нагадаємо, сьогодні на саміті YES екс-генсекретар НАТО і верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Хав’єр Солана заявив, що Тимошенко необхідно випустити з в’язниці.