проблеми євроінтеграції


«Президент створив конфлікт між його зовнішньополітичними прагненнями і тим, що він робить у внутрішній політиці. Я вірю, що президент хоче мати збалансовані відносини і з Росією, і з Європейським Союзом. Але я боюсь, що через погіршення ситуації з дотриманням демократичних принципів, про що наголосили лідери багатьох Європейських країн та США, коментуючи суд над Юлією Тимошенко, постає запитання чи можливо зблизити Україну з Європою, якщо Україна віддаляється від європейських демократичних принципів», – вважає експерт.

Стівен Пайфер закликає президента Януковича та його оточення згадати, що вони прийшли до влади демократичним шляхом і зможуть бути переобрані, якщо будуть діяти в інтересах народу та дотримуватись європейських стандартів:

«Вони не повинні шукати шляхів ув’язнити політичних опонентів, чи отримати контроль над медіапростором. Якщо вони проводитимуть правильну політику, вони матимуть підтримку серед громадян. Але те що вони роблять зараз практично унеможливить президенту Януковичу отримати запрошення до Вашингтона, оскільки багато негативу сьогодні навколо України. Так само на ситуацію в Україні дивляться і у Європі».

І така ситуація на думку Стівена Пайфера може перешкодити європейській інтеграції України:

«Якщо Європа через згортання демократії в Україні вирішить, що Україна не готова, і Україна не отримає договору про асоціацію з ЄС та вільну торгівлю, і не зможе піти на зближення з Європою, це зіграє на руку Росії, яка отримає можливість здійснювати тиск на Україну. Україна не буде мати свободи для маневру, який би вона мала при зміцненні стосунків з Європою».