Про проект нового виборчого кодексу

Європейський вісник

ПАРЄ: Українська влада не хоче обговорювати виборчі правила з іншими

Українська влада не бажає обговорювати з політичними силами проект виборчого кодексу. Про це заявила співдоповідач ПАРЄ з моніторингу по Україні Марієтта де Пурбе-Лундін за підсумками її візиту в Україну, передає прес-служба ПАРЄ. "Не схоже, що влада дуже серйозно ставиться до проведення діалогу з усіма політичними силами щодо проекту нового виборчого кодексу. А замість цього схоже, що вона бажає обговорювати деталі кодексу, який вони написали приватно", - сказала Пурбе-Лундін.

Вона підкреслила, що консенсус та довіра до нового кодексу з боку усіх політичних сил важливий для забезпечення чесних та демократичних виборів в Україні наступного року.

До того ж вона висловила розчарування тим, що влада бажала обговорювати новий виборчий кодекс лише в тій частині, що стосується парламентських виборів, а не єдиний кодекс, який можна застосувати до всіх виборів, як це наполегливо рекомендує Венеціанська комісія.

Торкаючись конституційної реформи, співдоповідач підкреслила, що повернення до Конституції 1996 року не прибрало перешкоди для виконання Україною зобов'язань перед Радою Європи, які зазначені у нещодавній резолюції Ассамблеї.

Водночас Пурбе-Лундін привітала створення Конституційної асамблеї, яка має курувати процес конституційної реформи.

Українська правда