День українського кіно в Долині. До 45-річчя прем'єрного показу фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків»

 

Відновлення кінотрадиції

12 вересня 2010 року до «Дня Українського кіно» за сприяння Долинської районної організації «Європейської партії України» жителі Долинського району мали можливість переглянути шедевр українського кіно - художній фільм «Тіні забутих предків», який демонструвався у кінотеатрі міста Долини та селища Вигода.

 

"4 вересня минуло 45 років із прем’єрного показу в Києві у кінотеатрі «Україна» легендарного фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». До речі, прем’єра стрічки була дозволена в Україні лише через рік після того, як фільм обійшов світові кінотеатри й отримав схвальні оцінки. Причиною такої затримки стало те, що режисер Сергій Параджанов навідріз відмовлявся показувати «Тіні забутих предків» у перекладі російською, мотивуючи це тим, що мова є одним із невід’ємних художніх елементів фільму. І сама стрічка, і її прем’єра стали знаковими. «Тіні забутих предків» — це не лише фільм високої якості та режисерської майстерності, який відкрив для інших незнані гуцульські традиції й побут, він у свій час підкорив світ (польський журнал «Екран» 1966 року писав: «Це один із найдивовижніших і найвитонченіших фільмів, які траплялося нам бачити протягом останніх років»).- розповідає голова виконкому Долинської районної організації «Європейської партії України» Андрій Скуба. -

 

Стрічка Сергія Параджанова — це окремий феномен, який за допомогою мистецтва кіно демонструє цілісну самобутню етнічну культуру і, таким чином, стає її яскравим проявом. Прем’єра фільму у Києві стала майданчиком, звідки молода українська інтелігенція вперше відкрито виступила проти державної тоталітарної системи"...

Саме на честь 45-ї річниці цієї події і до «Дня Українського кіно», за сприянням Долинської районної організації «Європейської партії України», жителі Долинського району мали можливість переглянути  шедевр українського кіно - художній фільм «Тіні забутих предків»

Як зазначає голова виконкому Долинської районної організації «Європейської партії України» Андрій Скуба, "такі презентації будуть відбуватися щосуботи у кінотеатрі м. Долина, оскільки наша організація має на меті зробити все для того, щоб відновити кіно-традиції в Долинському районі. А якщо проаналізувати, скільки людей прийшли разом із «Європейською партією» відсвяткувати День Українського кіно, то можна із впевненістю сказати що людям тема українського кіно є цікавою та потрібною".

Шанувальники кіно мали можливість згадати той час, коли вони цілими сім'ями, з величезним задоволенням, ходили на перегляд різних за своїм жанром та змістом кінострічок. Отже, відновимо кінотрадиції!

Пресслужба обласної організації