звіт про діяльність народного адвоката

«Приходьте і не втрачайте надію на справедливість»

             Соціальна програма "Народний адвокат", яку на Прикарпатті організував народний депутат України, лідер «Європейської партії України» Микола Катеринчук підвела підсумки своєї правозахисної діяльності. За рік роботи у приймальні "Народного адвоката" області звернулось більше 17,5 тис. мешканців краю, яким надано кваліфіковану правову допомогу.

 

            Діяльність цієї програми полягає в наданні безоплатної правової допомоги всім бажаючим. В межах програми кваліфіковані юристи, адвокати, колишні працівники правоохоронних органів і судів проводять прийоми громадян, надають їм безоплатну юридичну допомогу, включаючи підготування позовних заяв до судів, апеляційних, касаційних скарг, заяв до різних органів та установ, скарг, письмових консультацій з різноманітних юридичних питань, а також усні юридичні консультації.

           

Справа в тому, що прості громадяни України є беззахисними. Вони не мають можливості захищати свої права та інтереси, майно, а також соціальні гарантії.

            Наші приймальні відкриті у дев’яти районних центрах області та в м.Івано-Франківську. Незабаром розпочнуть працювати приймальні в м. Болехові та м. Калуші.

            До приймалень «Народного адвоката» здебільшого звертаються громадяни, з приводу надання їм допомоги в оскарженні дій органів влади та місцевого самоврядування. Турбують людей і порушення їхніх пенсійних та трудових прав. Стала в пригоді допомога «народних адвокатів» і водіям. Так, в суді оскаржено більше сотні постанов ДАІ про накладення штрафів, значну частину з яких - скасовано.

            Окремі факти, з якими звертаються громадяни показують байдужість місцевих чиновників до вирішення проблем наших мешканців. Наприклад конфлікт між мешканцями будинків по вул.Целевича в мікрорайоні «Пасічна» де дітям з одного будинку мешканці сусідньої новобудови заборонили гратися на дитячому майданчику. Один з заступників В.Анушкевичуса, який прибув на вирішення конфлікту ще й обізвав жильців «бомжами», бо вони не хочуть створити об’єднання співвласників будинку і за власні кошти зробити свій майданчик. Але ж коли міська влада давала дозвіл на зведення новобудови у дворі цього будинку то жильцям обіцяли і дитячий майданчик, і паркову. Влада цинічно обманює і ділить людей чорних і білих.

            Ще одна резонансна справа. Мешканці будинків по вул.Коновальця, 124 та 108 розпочали війну за право мати дитячу площадку у дворі. Однак, забудівельник вперто намагається звести 11 поверхову новобудову, що припинить доступ світла до 124 будинку. Влада взагалі не реагує на скарги мешканців. Мабуть уже отримала хабара, а тепер «позичає очі у сірка».

            На вул.Мазепи,91 власниця першого поверху вирішила відкрити кафе і перетворити прибудинкову ділянку, на якій ростуть захисні насадження на майданчик для столиків. Незважаючи на те, що мешканці проти такої реконструкції, міськвиконком дає підприємцю дозвіл, повністю нехтуючи думкою мешканців.

            Але найбільше порушують права мешканців сіл нашої області у земельних питаннях. Голови сіл фактично перетворилися на землевласників, які на власний розсуд роздають землі сільських громад. В «Народний адвокат» звернулось понад 500 громадян сіл яким ми допомогли написати позовну заяву на скасування рішень сільських рад про видачу земельних ділянок.

            Накопичено великий позитивний досвід програми: завдяки втручанню та допомозі юристів програми вирішено багато спірних питань, захищені інтереси та законні права громадян в судах та інших органах. Юристи, які працюють в межах програми «Народний адвокат», мають вищу юридичну освіту та різносторонній досвід роботи.

            В рамках програми також здійснюється випуск Бюлетеню «Народний адвокат», в якому висвітлюються питання, що найбільше турбують населення. Крім того, матеріали для Бюлетеню готуються на підставі звернень та відгуків громадян, а також позитивних прикладів роботи.

 

Прес-служба «Європейської партії України»