Про Україну в світі

Україна – метання між Європою і Росією (європейська преса)

У європейській пресі давно не приховують, що серед 27 країн-членів ЄС немає єдності щодо України та її європейської перспективи. Ось і сьогодні в газетах знову обговорюють намагання Києва досягти домовленостей із найбільшими європейськими країнами щодо майбутнього членства України в ЄС. І якщо такі «динозаври» ЄС, як Німеччина, Італія і Франція, ставляться до української перспективи з холодком, враховуючи насамперед настрої Кремля, то Польща не приховує, що дуже бажає членства України в ЄС вже у найближчій перспективі. Газети також повідомляють, що поляки очікують цього тижня на міжнародному Економічному форумі в Криниці представницьку делегацію з Києва. Лондонська «Таймз» оприлюднила цими вихідними інтерв’ю з українським міністром закордонних справ Костянтином Грищенком, котрий докладає тепер чимало дипломатичних зусиль, щоб здобути підтримку Лондона у євроінтеграційних намаганнях України. Лондонський часопис зауважує, що Київ бажає, щоб Велика Британія підтримала українську заявку на вступ до Євросоюзу. При цьому речник української влади демонструє її успіхи у потеплінні стосунків з Росією. Грищенко навіть заявляє, що «Україна вважає Велику Британію потенційним ключовим союзником, бо поділяє думку Лондона про ЄС як скоріше асоціацію країн, аніж наддержаву, до чого прагнуть Франція і Німеччина». «Таймз» наголошує, що Україна має союзників серед таких членів ЄС, як країни Балтії чи Польща, але якраз Німеччина і Франція при будь-яких згадках щодо європейських перспектив Києва кивають на точку зору Кремля. Враховуючи такі настрої Німеччини, Італії та Франції, Грищенко й акцентує свою увагу у цьому інтерв’ю не лише на пошуку підтримки інших членів ЄС, але й на поліпшенні стосунків України з Москвою.

А брюссельське видання EUobserver акцентує увагу на позиції Польщі, котра, обіцяючи підтримку безвізового режиму громадянам Росії в Калінінграді, обумовлює це пріоритетністю безвізового режиму для України та інших сусідів ЄС. Це видання також акцентує увагу на тому, що рішення про надання безвізового режиму в ЄС для громадян тієї чи іншої країни вирішується лише повним консенсусом всіх 27 країн-членів ЄС.

Польська «Жечпосполіта» інформує про українсько-польські стосунки і про очікування на приїзд до польського містечка Криниці на щорічний міжнародний Економічний форум представницької української делегації, в складі якої має бути Президент Віктор Янукович і віце-прем’єр з Євро-2012 Борис Колесніков.

Швейцарська «Ноє Цюрхер Цайтунґ» не лише інформує про економічні складові візиту Президента України Віктора Януковича до Китаю, алей насторожено звертає увагу на міжпартійну угоду між Комуністичною партією Китаю та Партією регіонів України. Швейцарське видання також не виключає, що така «демократична» міжнародна партійна співпраця нинішньої влади у Києві може бути неоднозначно оцінена українськими виборцями вже у найближчому майбутньому.