До Дня державного Прапора України

 

У Посольстві України в Римі пройшли урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України

Урочисте відзначення Дня Державного Прапора відбулось сьогодні у приміщенні Посольства України у Римі.

З привітальним словом виступив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Італії Георгій Чернявський. Він нагадав присутнім про те, що указом Президента України від 23 серпня 2004 року було встановлене свято прапора, який є одним з трьох офіційних державних символів, а також про історію прийняття Верховною Радою постанови про затвердження національного прапору України як державного. Посол також вручив почесні грамоти активісткам української національної громади Італії Лілії Білик та Тетяні Кузик. Т.Кузик, яка є радником муніципалітету Рима, передала вітання зі святом від мера італійської столиці Джанні Алеманно.

Трохи історії...

День державного прапору в нашій країні відзначається щорічно напередодні Дня незалежності, 23 серпня. Свято було встановлено у 2004 році Указом Президента України "Про День Державного Прапора України" від 23 серпня 2004 року з метою "...вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів".

Питання національної символіки, зокрема прапора, неодноразово порушувалося ще наприкінці 1980-х років. 12 грудня 1989 року воно піднімалося на другому з'їзді народних депутатів колишнього СРСР. 23 березня 1990 року перша сесія Тернопільської міської Ради народних депутатів XXI скликання прийняла постанову про національну символіку, один із її пунктів містив рішення про встановлення українського національного прапору на будівлі міської ради поруч з державним прапором УРСР. 3 квітня Львівська міська рада прийняла ухвалу про використання синьо-жовтого прапора у Львові. Того ж дня він був встановлений на вежі львівської ратуші.

8 квітня 1990 року депутати Івано-Франківської обласної ради першого демократичного скликання прийняли рішення про встановлення синьо-жовтих прапорів над міською і обласною радою. 15 квітня 1990 р. прапор замайорів в Івано-Франківську над ратушею. 24 липня 1990 року на Хрещатику біля будинку Київради було піднято синьо-жовтий стяг.

Після проголошення незалежності України 28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову "Про Державний прапор України", якою Державним прапором затверджено Національний прапор - "прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої - синього кольору, нижньої - жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3".

Державний Прапор України визначається статтею 20 Конституції України як "стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів".