Посол Франції: "ЄС щиро хоче, аби в жодному разі не сталося відкату назад"

"СБУ і корупція в Україні скрізь..."

Євросоюз очікує від України дотримання засадничих свобод та прав людини, а також реального плюралізму в політичному житті та роботі засобів масової інформації, - сказав в інтерв‘ю журналу "Профіль" посол Франції до України Жак Фор.  Визнавши, що Україна, порівняно з іншими пострадянськими державами, зробила у тих галузях суттєвий крок вперед, французький дипломат сказав, що ЄС щиро хоче, аби в жодному разі не сталося відкату назад.

"На жаль, я мушу відзначити, що є певні свідчення не зовсім позитивного розвитку у цих сферах. Зокрема, можна вказати на певні спроби знехтувати правилами, що визначають участь тих чи інших сил у політичному житті країни. На мій погляд, немає життєвої необхідності змінювати текст законів перед кожною виборчою кампанією".

Жака Фора також непокоїть "змішування ролей деякими представниками державної влади". Однак він навів лише одну, очевидно, на його думку, найяскравішу ілюстрацію сказаного: "Зокрема, я маю на увазі СБУ, яка, на мій погляд, зараз присутня практично у всіх сферах житя країни. Ця тенденція – аномальна і викликає серйозне занепокоєння".

Що стосується економічної сфери, то французький посол запевняє, що бізнес його країни прагне долучатися до нарощування економічної потуги України. Доказом цього Жак Фор назвав те, що навіть криза двох останніх років не змінила намірів французьких компаній працювати в Україні. Однак, за словами посла, французькі бізнесмени кажуть, що у них майже не залишилось сил терпіти українську корупцію.

"Я як представник французького уряду в Україні мав уже кілька приводів для письмових звернень до ваших властей, наводячи конкретні, неприпустимі, на наш погляд, приклади дій представників судовго апарату. Вони ухвалювали рішення, згубні для бізнесу тих чи інших компаній в Україні".

Після звернень до найвищих керівників України вдалося "анулювати цілу низку судових процесів, ініційованих усупереч закону та здоровому глузду", - сказав посол Франції до України Жак Фор в інтерв‘ю журналу "Профіль".