Перспективи "Східного партнерства"

Група «Східного партнерства» може бути створена до 2011 року – МЗС Польщі

Міністерство закордонних справ Польщі розраховує, що група держав-друзів програми Європейського Союзу «Східне партнерство» буде створена до кінця поточного року.
Про це у Польщі повідомив уповноважений з питань «Східного партнерства» Міністерства закордонних справ Польщі Анджей Цєшковський
За його словами, у даний час над концепцією функціонування такої групи працює Європейська комісія, яка найімовірніше до листопада представить результати своєї роботи. 
«Думаю, що їм необхідно 2-3 місяці, аби проаналізувати все і представити державам-членам ЄС на затвердження», - сказав він, повідомляє УНІАН. 
Представник МЗС висловив переконання, що група буде створена до 2011 року. «До кінця року, точно», - сказав Анджей Цєшковський. 
Нагадаємо, у травні цього року учасники неформального саміту «Східного партнерства» у польському місті Сопот підтримали ініціативу міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського створити групу держав-друзів СП. 
На думку Радослава Сікорського, до цієї групи можуть увійти держави, які захочуть брати участь у програмах, що реалізуються в рамках «Східного партнерства», а також потенційні донори. 
Міністр вважає, що такими державами-друзями можуть стати Росія, Норвегія, Канада, Японія та США. 
«Східне партнерство» – ініціатива ЄС, спрямована на посилення відносин з 6-ма східноєвропейськими країнами: Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Грузією, Молдовою та Україною.