Міжнародне співробітництво

85 мільйонів євро підуть на підтримку інвестицій у країнах-сусідах


2 липня Європейська Комісія вирішила виділити додаткові 85 мільйонів євро до бюджету Інвестиційного інструменту сусідства. Кошти, що їх виділено на 2010 рік, дозволять країнам-сусідам ЄС скористатися кредитами від європейських фінансових інституцій.


Кредити підуть для приваблення інвестицій в енергетику, транспортну сферу, охорону довкілля та соціальний сектор (наприклад, для побудови шкіл та лікарень). Ці гроші також допоможуть розвитку малого та середнього бізнесу.

«Нас надихають позитивні результати від роботи Інвестиційного інструменту сусідства протягом останніх двох років», — коментує подію Єврокомісар з розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле.
За його словами, за два роки механізм дозволив привабити до країн-сусідів ЄС 8,5 мільярдів євро. Акцент роботи інструменту — «базові інфраструктурні проекти з водопостачання, збалансованої енергетики та міського транспорту, які реалізуються в країнах-сусідах ЄС», — говорить Комісар.
Контекст
Інвестиційний інструмент сусідства (Neighbourhood Investment Facility, NIF) було засновано у травні 2008 року. Його особливість — у тому, що він надає ґранти країнам-сусідам для забезпечення більш масштабних кредитів, що залучаються від європейських фінансових інституцій. Кредити йдуть на реалізацію великих інвестиційних проектів.
За сім років (2007—2013) у рамках Інвестиційного інструменту сусідства Єврокомісія планує надати сусідам грантову підтримку в обсязі 700 мільйонів євро.
2007-го було надано 50 мільйонів євро, 2008-го — 50 мільйонів, 2009-го — 85 мільйонів і 2010-го — також 85 мільйонів. Усі ці внески підтримувалися додатковими вливаннями від держав-членів ЄС.
Завдяки їм країнам-сусідам вдалося привабити більш масштабні кредити від фінансових інституцій ЄС