Культура

Єврокомісія: кіноіндустрія потребує нових підходів у збереженні кінострічок

Сучасній кіноіндустрії Європи не вистачає новітніх підходів до вирішення проблеми належного зберігання своєї продукції. Такі висновки Європейської Комісії, опубліковані 6 липня.
Високопосадовців у Брюсселі непокоять застарілі методи зберігання відзнятих стрічок. Традиційна модель резервування фільмів у закритих коробках у сховищах не може гарантувати їхню доступність для майбутніх поколінь, вважають у Єврокомісії. Саме тому Єврокомісія прагне нових підходів захисту та забезпечення доступу до європейського кіно.

Неелі Крус (Віце-президент Єврокомісії) вважає, що таким підходом має стати застосування провідних методик сучасності — цифрових технологій. Саме вони мають повністю змінити методологію збору, відновлення та резервації стрічок.

Головна ж роль у впровадженні нових методів відв одиться спеціальним інституціям, які опікуються питаннями збереження кінематографічної спадщини ЄС.

Звіт є першим етапом з оцінки застосування цифрових технологій у кіноіндустрії Євросоюзу. Наразі Єврокомісія оголосила тендер, метою якого є пошук усіх можливих шляхів розв'язання цієї проблеми.