Міжнародні відносини

ЄС підтримав намаган ня Грузії інтегрувати проблемні регіони мирним шляхом

ЄС схвалив прийнятий Грузією «План дій зі стратегії залучення» — документ, який визначає пріоритети державної політики щодо окупованих територій Абхазії та Південної Осетії. Про це йдеться у заяві Кетрін Ештон, Високого представника у справах зовнішніх відносин та безпекової політики. «Цей документ — вагомий крок до розробки зваженої політики взаємодії з населенням Абхазії та Південної Осетії. Він також має створити сприятливі умови для діяльності міжнародних та неурядових організацій у колишніх конфліктних зонах», — підкреслила Ештон. 

Вона також наголосила, що ЄС підтримує «безпеку та стабільність Грузії, на основі повної поваги до принципів незалежності, суверенітету та територіальної цілісності, визначених міжнародним правом».

Нагадаємо, що 3 липня Уряд Грузії затвердив проект з імплементації державної стратегії щодо Абхазії та Південної Осетії — «План дій зі стратегії залучення». Його мета — поступове мирне скорочення ізоляції конфліктних регіонів за допомогою їхньої соціально-економічної інтеграції в Грузію.