Місцеві вибори стануть початком узурпації влади

Верховна рада прийняла нову редакцію Закону про місцеві вибори. З більш ніж 1300 поправок опозиції вдалося лише відстояти зняття норми, що зобов'язувала кандидатів-мажоритарників вносити грошову заставу за право балотуватися. Основні ж норми "регіоналівського" проекту залишились. Можна з впевненістю зпрогнозувати, що вибори 31 жовтня стануть початком узурпації влади в Україні однією політичною силою.

Роль опозиції стане лише бутафорієї для підтримки іміджу нової української влади як демократичної. Такі висновки випливають з трьох основних положень цього Закону. По-перше "регіонали" будуть мати більшість у всіх ТВК з перевагою у три голоси, і також призначатимуть голів ДВК, що дасть їм право визнати чи не визнати вибори дійсними у будь-якому окрузі. Навіть при явній перемозі опозиціонера, достатньо буде однієї заяви про порушення, щоб  прийняти відповідне рішення. І фактично зрізати переможця. По-друге, норма про те, що кандидата-мажоритарника, і кандидата на голову міста може висунути лише одна партія має зворотній бік медалі. Якщо опозиційна партія висуне на мажоритарний округ свого кандидата, а якась інша "партійка" візьме і також висуне його по тому ж округу в останню годину відведеного строку на подання кандидатур, то "законним" результатом буде зняття кандидата з реєстрації. Враховуючи, що таких "партійок" в Україні більше двох сотень - це ще один варіант усунення конкурента з виборчих перегонів. Звичайно, кандидату буде вже не до виборів. А доки він з'ясовуватиме в суді своє право, виборча кампанія закінчиться. По-третє, тільки дві політсили "Регіони" і "Батьківщина" можуть повністю по всій Україні висунути свої списки і висунути своїх мажоритарників в районні, міські і обласні ради. Інші партії не мають станом на 31.10.2009 року по всіх районах і містах України зареєстрованих в юстиції місцевих партійних організацій. Тобто регіонали вже зняли з дистанції третину потенційних конкурентів.

 

Щодо впливу адмінресурсу таі можливостей для фальсифікації можна лише сказати: - "таке і Кучмі не снилося". Отже, висновок один - партія регіонів не лише хоче перемогти на місцевих виборах, а ще й перетворитись на єдину партію в Україні. Узурпувати владу після таких "демократичних" і "вільних" виборів буде дуже просто. Але, Україна - не Росія...

Михайло Труфан, голова Івано-Франківської міської організації Європейської партії України.